Ochranné známky

Vlastníte ochrannou známku a máte zájem o některou z nových domén? Nebo chcete ochránit svou značku před konkurencí či zneužíváním?

Pro tyto účely byl zřízen Trademark Clearing House, zkráceně TMCH, který umožňuje informovat a chránit držitele ochranných známek v nové éře doménových jmen. Majitelé ochranných známek, kteří si podají žádost do TMCH, se mohou účastnit Sunrise period před spuštěním volné registrace nových domén a zároveň jsou informováni, pokud má být nějaká doména s jejich chráněným názvem registrovaná v období "The Trademark Claims period", které trvá 90 dnů po zahájení volných registrací.
Princip "The Trademark Claims period" je nastaven tak, že pokud si nějaký zájemce bude chtít registrovat doménu, jejíž název se shoduje s názvem OZ z databáze TMCH, bude mu to během registrace VÝRAZNĚ oznámeno. Pokud bude dále v registraci pokračovat a doménu zaregistruje, majiteli ochranné známky přijde upozornění na tento stav. Z databáze WHOIS lze poté zjistit čerstvého majitele domény a dále bude záležet na držiteli OZ, jaké zaujme stanovisko vůči držiteli.

Akceptovány jsou registrované ochranné známky (národní nebo multinárodní), soudně ověřené známky nebo známky chráněné zákonem nebo smlouvou.
Konkretní informace jsou k dispozici na stránkách TMCH - www.trademark-clearinghouse.com

Pokud máte zájem o zajištění TMCH, kontaktujte nás.

 

Vaše objednávka bude po odeslání zkontrolována a poté vás budeme kontaktovat na zajištění dalšího postupu.
Uvedená cena je při platbě přepočítána aktuálním kurzem na Kč.